Wyjazd do Chin

Witam serdecznie na moim blogu i zapraszam do zapoznania się z relacją, tym razem nie z wyjazdu, a za to z przygotowań do wyjazdu. Piszę o tym tutaj dlatego, że tym razem będę miała wielką przyjemność zawodowo wyjechać do Chin. Ledwie parę miesięcy temu zmieniłam pracę, a już udało mi się wkręcić w służbową delegację, wyjeżdżającą na International Food Fair Hongkong.

To znakomita okazja aby poznać egzotyczny kraj jakim są Chiny. Warto jednak wspomnieć, że Hongkong to nie do końca Chiny. Dopiero 20 lat temu przestał być kolonią brytyjską (jedna z ostatnich kolonii na świecie!) i wrócił do Chin. Dzięki temu że panowali tam Brytyjczycy, stał się on jednak jedną ze światowych stolic biznesu i jednym z najbogatszych miast na Świecie. Nic dziwnego, że świetnie kwitnie tam handel akcjami chińskimi.

Wspaniały Hongkong, widziany z okna hotelu. Będę tam wkrótce!

Po przejęciu pełnych praw do niego przez Chińczyków, mieszkańcy Państwa Środka postanowili jednak nie grzebać za dużo przy nim i zostawili autonomię Hongkongu, aby nadal czerpać z niego korzyści i żeby utrzymał on ten status. To mega-miasto ma więc wciąż wielką autonomię, a nawet mimo przyłączenia do Chin, nadal obowiązującą w nim walutą jest Dolar Hongkongu. Duża władzę ma w nim również burmistrz, co nie jest typowe jak na scentralizowaną władzę Chin. Kwitnie tam biznes i obrót papierami wartościowymi i jest to właściwie jedyna giełda chińska, gdzie można kupować papiery wartościowe kraju środka.

W mieście tym odbywa się wiele międzynarodowych targów na które zjeżdżają się firmy z całego świata, szukając odpowiednich okazji do zrobienia biznesu. Delegacja mojej firmy będzie także, będę ja i jeszcze trzech innych pracowników. Jedziemy tam aby zdobyć kontakty na zakup zielonej herbaty w bardzo dobry cenach i mamy wynegocjować coś ciekawego. Ponieważ są to targi poświęcone jedzeniu i to odbywające się w Azji, z pewnością znajdę tam wielu wystawców, którzy będą chcieli zasiąść do rozmów. Chiny to zresztą bardzo zdrowy kraj i na pewno będę miała okazje zaopatrzyć się tam w medycynę Chińską Aliexpress w konfucjańskim stylu.

Miałam napisać o tym, co spakować aby wybrać się w tą podróż, ale muszę już kończyć, bo wybiła 16.00 i wychodzę do domu 🙂 A o tym wszystkim już w kolejnym wpisie.