zdrowie

Zdrowie jest ważne dla każdego z nas. Nie zawsze wiemy jak o nie dbać, popełniamy błędy z których nawet nie zdajemy sobie czasem sprawy. Między innymi do takich należą błędy żywieniowe. Nie ma w naszym społeczeństwie przekonania jeszcze o tym, że to, co jemy daje nam zdrowie, albo je nam odbiera. Posiłki są robione na szybko, bez pomyślenia, albo jadane gdziekolwiek byle szybko, w domu czy na mieście. Żywiąc się fast foodami rujnujemy swoje zdrowie, w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy.

Później stosuje się drogie leki, płaci za konsultacje z lekarzem, bo okazuje się, że nasz organizm nie działa prawidłowo i zaczynamy zapadać na różne choroby. Do tego dochodzi również brak ruchu. Siedząca praca, czy dojazdy wszędzie wyłącznie samochodem mogą spowodować, że tego ruchu w naszym codziennym życiu nie będzie w ogóle. Nawet nie zauważamy, że spędzamy życie w pozycji siedzącej lub leżącej. Dojeżdżając do pracy autem siedzimy, w pracy siedzimy, jeździmy windą, po pracy odpoczywamy relaksując się na kanapie, a później idziemy spać. W weekendy przeważnie spędzamy czas ze znajomymi również często siedząc na imprezach i innych wyjściach, na przykład w kinie czy na spektaklu. Tłumaczymy sobie, że musimy odpocząć, należy nam się chwila relaksu po ciężkim tygodniu pracy albo przejrzeć portal o lekach.

To wszystko prawda, jednak taki tryb życia nie prowadzi do niczego dobrego. Siedząc lub leżąc zaburzamy nasze naturalne funkcje i siłą rzeczy odkładamy tkankę tłuszczową, tyjemy, co może powodować przeróżne choroby. Tradycyjna medycyna chińska patrzy na człowieka jako całość. To, co jemy, czy się ruszamy, czy też nie, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zdrowie jest uzależnione od naszego trybu życia, dlatego ważny jest każdy jego aspekt. Chińscy lekarze badają poprzez dotyk, obserwację, wywiad. Uważa się, że to równie skuteczne jak wykonanie po prostu badań, które znamy wszyscy. Tradycyjna medycyna chińska wierzy, ze odpowiednia dieta, zioła, akupunktura, a także takie rzeczy jak Kung Fu i tai Chi mogą zdziałać cuda i są pomocne w leczeniu wielu dolegliwości. Najpierw trzeba poznać siebie, zobaczyć, co szwankuje w naszym organizmie, a dopiero później to leczyć. O zdrowie trzeba dbać każdego dnia, przyglądając się temu co jemy i wprowadzając zdrowe nawyki, ćwicząc oraz dbając o sferę duchową czy jedząc najlepsze miody.

zdrowe herbaty

Doskonałe parkiety stanowią nie tylko wygodną i praktyczną podłogę w domu ale przede wszystkim zwiększają poczuci estetyki a tym samym podnoszą poziom zadowolenia wszystkich domowników. Muszą być jednak utrzymane w doskonałym stanie, gdyż tylko wtedy możemy być pewni, że będą służyły nam dobrze na długi lata. Do konserwacji podług stosuje się różne środki, począwszy od płynów i emulsji, a kończąc na pastach nabłyszczających.

Nic tak bowiem nie przynosi zadowolenia jak czyste i zadbane parkiety, po których z przyjemnością chodzi się w samych skarpetkach a niekiedy nawet boso. Na przykład egzotyczne bambusowe meble posiadają specjalne wypustki antypoślizgowe, które doskonale przytwierdzają stopę do podłoża, a przy tym maja właściwości termoizolacyjne. Latem, wspaniale chłodzą i wprowadzają przyjemną orzeźwiająca atmosferę do wnętrza pomieszczeń, natomiast zima zatrzymują ciepło i grzeją przyjemnie w stopy. Parkiety egzotyczne prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie zachęcając gości do siadania po turecku wprost na podłodze i czerpania przyjemności z przełamywania przyjętych standardów. Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że bambusowe podłogi z Japonii posiadają niezwyciężony urok i wdzięk, jakiem trudno się oprzeć. Tylko naturalność w postaci drewna oraz ekologicznych dodatków sprawia, że w swoich czterech kątach czujemy się niczym na łonie przyrody, wolni i naturalni, tak jakby pić zdrowe herbaty.

Wszelkie sztuczne podłogi PCV, jak również linoleum przyczynia się do pogorszenia nastroju domowników wynikającego z ciągłej elektryzacji się podłoża i uwalnianiu jonów dodatnich szkodzących organizmowi ludzkiemu. Pokryte są jedynie cienką warstwą lakieru lub karbonu, skutecznie niwelują proces elektryzacji, uwalniając do otoczenia jony ujemne, dzięki którym jesteśmy zdrowsi, lepiej skoncentrowani i mamy więcej energii. Dlatego nie wart inwestować w zwyczajne linoleum, ponieważ nie tylko nie prezentuje się najlepiej na podłodze, ale wręcz przynosi wiele ubytków zdrowotnych, ukazujących się dopiero po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach. Podłogi takie są jak najbardziej wskazane do salonów, sypialni i pokoi dziecięcych, natomiast kuchnie lepiej wyłożyć kafelkami, ponieważ drewno nie lubi wilgoci, której jest sporo w tym specyficznym pomieszczeniu.